Bursa Uludağ 2022 Teleferik Ücretleri

Teleferik ücretleri 9 Ocak 2022 itibarıyla güncellenmiştir. Güncel fiyatlar aşağıda yer almaktadır. Bilet fiyat bilgileri dışında, sıkça sorulan sorular bölümünü de incelemenizi öneririz.

Geçtiğimiz yıllarda baştan aşağı yenilenen, Sarıalan'dan ikinci oteller bölgesine yeni hat ilave edilen Bursa Uludağ Teleferiği Uludağ Oteller bölgesine en kolay ulaşım aracı oldu. Artık Teferrüç semtinden teleferiğe binip, Ağaoğlu My Mountain ve Karinna Otel'in bulunduğu ikinci oteller bölgesine yalnızca Sarıalan'da aktarma yaparak ulaşabiliyorsunuz.

Uludağ teleferik
Bursa Teferrüç Teleferik İstasyonundan hareket eden kabinler.

Teleferik hattının ve istasyonların yenilenmesi çok güzel bir gelişme, ancak fiyatlar daha düşük olabilirdi. Teleferik fiyatları Uludağ'ı yılda birkaç defa dağı ziyaret edenler için kabul edilebilir olsa da, her ay birkaç defa Uludağ'a gidip gelen Bursalılar tarafından oldukça pahalı bulundu. Yeni fiyatlardan en çok bisiklet severler etkilendi. Zira Uludağ'a bisikletinizle beraber teleferikle çıkmak istiyorsanız 12 – 17 saatleri arasında 35 TL teleferik ücreti + 60 TL bisiklet ücreti ödemek durumundasınız. Neyse ki 09-12 ve 17-21 saatleri arasında bisiklet için 35 TL ücret alınıyor.

2022 yılı için Teleferik ücretleri ne kadar? (9 Ocak 2022 tarihinde güncellenmiştir)

Öğrenci bilet fiyatları: 45 TL Gidiş Dönüş )e-devlet'ten öğrenci kaygı göstermek zorunlu)

Tam bilet fiyatları: 65 TL Tek yön – 75 TL Gidiş Dönüş

65 yaş ve üstü bilet fiyatları: İndirim yok

0-6 yaş bilet fiyatları: 2015 ve sonrasında doğanlar için ücret alınmıyor

Bisiklet bilet fiyatları: Güncellenecek

Teleferik seferleri hangi saatlerde yapılıyor?

Olağanüstü hava koşulları meydana gelmedikçe sabah 9 – akşam 21 saatleri arasında teleferik sürekli işliyor.

Teleferik seferleri hangi sıklıkla yapılıyor?

Bursa Uludağ teleferiği eskisi gibi uzun aralıklarla sefer yapmıyor. Yeni kabin sistemi sayesinde 20 saniyede bir yeni kabin geldikçe teleferiğe binebilirsiniz.

Kabinler kaç kişilik?

Teleferik kabinleri 8 kişi kapasitelidir. Örneğin 3 kişiyseniz kabine 3 kişi alıyorlar. Tanımadığınız insanlarla seyahat etmek zorunda değilsiniz.

Kayak Takımı, Snowboard ve Dağcı Çantası için ayrıca ücret alınıyor mu?

Hayır bunlar ücrete tabi değil. Ayrıca kayak ve snowboard asmak için kabin dışında askı bulunuyor.

Sarıalan'da inecekler daha mı az ücret ödüyor?

Hayır. Sarıalan teleferik istasyonunda inmek istediğinizde daha az ücret ödemiyorsunuz.

Uludağ Migros Market
En son teleferik istasyonu olan Kurbağa Kaya İstasyonunda Migros Jet Market hizmette.

İstasyonlarda ne gibi yenilikler var?

İstasyonlarda 5 TL karşılığında faydalabileceğiniz temiz tuvaletler bulunuyor. Ayrıca en son istasyon olan Kurbağa Kaya istasyonunda Uludağ'da yeni hizmete giren Migros Jet market, kafeler ve fast food restoranları bulunuyor.

Milli Park'a otomobille gelmenin ücreti nedir?

Uludağ Milli Parkı giriş ücretleri yazısında belirttiğimiz gibi, otomobillerden 24 TL giriş ücreti alınmaktadır. Hafta sonları ve bayramlarda araç yoğunluğundan ötürü teleferik kullanmanızı öneririz.


İlginizi Çekebilecek Yazılar:

“Bursa Uludağ 2022 Teleferik Ücretleri” üzerine 89 yorum

 1. Her durak deistirdigimizde ayrı ücretmi ödüyoruz bide indiğimiz duraklarda ne kadar durma süremiz var

  Yanıtla
 2. Tophaneden Uludağ’a minibüs seferleri yapılıyormu,fiyatlar nedir,bilgilendirirmisiniz..

  Yanıtla
 3. 4 yetişkin 2 öğrenci toplamlamda 6 kişilik bir aileyiz. Git gel 206₺ bu parayla neler yapılabilir; 5,5 kg et, 40 lt mazot ve bu mazotla yaklaşık 650 km yol, bir aylık doğalgaz faturası vs vs. Ücretin makul bir fiyat olması gerektiğini vugulamaya çalışıyorum. Bunların hesabını yapıyorsan gitmeyeceksin kardeşim diyen varsa, cevap: NEDEN GİTMEYEYİM.

  Yanıtla
 4. Bisiklet ücreti çok abartı olmuş. Her saat için 10 lira alınması daha uygun olurdu. Neticede kabin sistemi olduğu için kabinler boş boş gidip geliyor. Tam bilet de çok pahalı. Bunun da hakkı 15 lira tek yön, 20 tl gidiş dönüş olmalı.

  Yanıtla
 5. Ordu’da teleferik ücreti tam; tek yön 6 tl, gidiş dönüş 10 tl. Ama bisiklet almıyorlar malesef.

  Yanıtla
   • sanırım bursada teleferiğe binen kişi sayısıda ordudakinin 20 katı sonçta indirim yapsalar sürümden kazanırlar

 6. Tam bilet fiyatı tek yön 10 TL, gidiş dönüş 15 TL olmalı.38 TL gidiş dönüş nedir ya? teleferiğe biniyoruz uçağa değil. zengin gelsin fakir evinde otursun demektir bu.

  Yanıtla
  • teleferik fiyatları bence de pahalı. bursa belediyesinin resmi teleferik web sitesi var. şikayet formu doldurabilirsiniz. düşük bir ihtimal de olsa belki dikkate alan olur.

   Yanıtla
  • COK HAKLISINIZ YESIM HANIM TELEFERIK FIYAT TARIFESI COK PAHALI 5 KISILIK BIR AİLE İLE GEZMEYE GITTIGINIZI DUSUNUN DAR GELIRLI BIR AİLE İCİN YIKIM.ONDAN SONRA ULUDAH YOLU TRAFIGI KALDIRMIYOR

   Yanıtla

Yorum yapın