Bursa Uludağ 2019 Teleferik Ücretleri

Teleferik ücretleri 05.12.2019 itibarıyla güncellenmiştir. Güncel fiyatlar aşağıda yer almaktadır. Fiyat bilgileri dışında, sıkça sorulan sorular bölümünü de incelemenizi öneririz.

Geçtiğimiz yıllarda baştan aşağı yenilenen, Sarıalan’dan ikinci oteller bölgesine yeni hat ilave edilen Bursa Uludağ Teleferiği Uludağ Oteller bölgesine en kolay ulaşım aracı oldu. Artık Teferrüç semtinden teleferiğe binip, Ağaoğlu My Mountain ve Karinna Otel’in bulunduğu ikinci oteller bölgesine yalnızca Sarıalan’da aktarma yaparak ulaşabiliyorsunuz.

Uludağ teleferik
Bursa Teferrüç Teleferik İstasyonundan hareket eden kabinler.

Teleferik hattının ve istasyonların yenilenmesi çok güzel bir gelişme, ancak fiyatlar daha düşük olabilirdi. Teleferik fiyatları Uludağ’ı yılda birkaç defa dağı ziyaret edenler için kabul edilebilir olsa da, her ay birkaç defa Uludağ’a gidip gelen Bursalılar tarafından oldukça pahalı bulundu. Yeni fiyatlardan en çok bisiklet severler etkilendi. Zira Uludağ’a bisikletinizle beraber teleferikle çıkmak istiyorsanız 12 – 17 saatleri arasında 35 TL teleferik ücreti + 60 TL bisiklet ücreti ödemek durumundasınız. Neyse ki 09-12 ve 17-21 saatleri arasında bisiklet için 35 TL ücret alınıyor.

2019 ve 2020 yılları için Teleferik ücretleri ne kadar? (05.12.2019 tarihinde güncellenmiştir)

Öğrenci bilet fiyatları: 25 TL Tek yön – 35 TL Gidiş Dönüş

Tam bilet fiyatları: 35 TL Tek yön – 48 TL Gidiş Dönüş

65 yaş ve üstü bilet fiyatları: 25 TL Tek yön – 35 TL Gidiş Dönüş

0-6 yaş bilet fiyatları: Ücret alınmıyor

Bisiklet bilet fiyatları: 12-17 saatleri arası (yoğun saatlerde) yolcu fiyatına ek olarak tek yön 60 TL, bunun dışındaki saatlerde yolcu fiyatına ek olarak tek yön 35 TL alınıyor.

Teleferik seferleri hangi saatlerde yapılıyor?

Olağanüstü hava koşulları meydana gelmedikçe sabah 9 – akşam 21 saatleri arasında teleferik sürekli işliyor.

Teleferik seferleri hangi sıklıkla yapılıyor?

Bursa Uludağ teleferiği eskisi gibi uzun aralıklarla sefer yapmıyor. Yeni kabin sistemi sayesinde 20 saniyede bir yeni kabin geldikçe teleferiğe binebilirsiniz.

Kabinler kaç kişilik?

Teleferik kabinleri 8 kişi kapasitelidir. Örneğin 3 kişiyseniz kabine 3 kişi alıyorlar. Tanımadığınız insanlarla seyahat etmek zorunda değilsiniz.

Kayak Takımı, Snowboard ve Dağcı Çantası için ayrıca ücret alınıyor mu?

Hayır bunlar ücrete tabi değil. Ayrıca kayak ve snowboard asmak için kabin dışında askı bulunuyor.

Sarıalan’da inecekler daha mı az ücret ödüyor?

Hayır. Sarıalan teleferik istasyonunda inmek istediğinizde daha az ücret ödemiyorsunuz.

Uludağ Migros Market
En son teleferik istasyonu olan Kurbağa Kaya İstasyonunda Migros Jet Market hizmette.

İstasyonlarda ne gibi yenilikler var?

İstasyonlarda 2 TL karşılığında faydalabileceğiniz temiz tuvaletler bulunuyor. Ayrıca en son istasyon olan Kurbağa Kaya istasyonunda Uludağ’da yeni hizmete giren Migros Jet market, kafeler ve fast food restoranları bulunuyor.

Milli Park’a otomobille gelmenin ücreti nedir?

Uludağ Milli Parkı giriş ücretleri yazısında belirttiğimiz gibi, otomobillerden 10 TL giriş ücreti alınmaktadır. Ancak hafta sonları yoğunluktan ötürü teleferik kullanmanızı öneririz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

66
Kim Ne Demiş?

Emrah

Ulan insaf ya ne bu fiyatlar 48 TL fiyat mi olur ya bunun hakkı 10 TL olmalidir ayıptır yazıktır yaa

BÜLENT

Recep Altepe’nin kazıkları bu. Koyun güdemeyecek tipte adamı belediye başkanı yaparsan böyle olur. Teleferik ücretlerinde Ankarayı örnek alın. Allah gözünüzü doyursun. Ölünce doyarsınız.

Bursa sevdalısı

Ya arkadaşlar sizler bu güzel hizmetin kıyketini anlayamamışsınız ( anlayamazsınız) her hizmetin birde bedeli olur ve kalite istenir! Üç kuruşa beş köfte yenmez, can cazlarım! Bu kafayı artık değiştirin!!!!!!!

Mehmet Kaya

Burada yorum yazan ve fiyatlardan şikayet eden arkadaşlar. Siz esas kazığı bilmiyorsunuz. Ben rehberim, yabancıları gezdiriyorum. Türklere 38 lira olan bilet yabancılara 85 (SEKSEN BEŞ) lira ! Yedi yaşındaki çocuktan bile aynı parayı alıyorlar. Belediye milleti soyup keseyi doldurmak peşinde. Bu mudur hizmet? Şimdi belediye seçimleri geliyor, bakalım Bursa halkı bu soyguna ne cevap verecek?

Akif

Slm kardes bu olay bugun basima geldi turklere 48 yabancilara 98 tl olurmu boyle hic sikayet eden yokmu

cem

gidiş mi sadece

Rabia demir

Misafir olan arkadaslarımı topladım geldim gercekten fiyatlar cok yüksek yaklasık 10 kişiyiz 380 TL fiyat istediler bu nedir Arkadas.

berra

malesef binmeyin gitmeyin tepkinizi gösterin bakın fiyatlar nasılda düşüyor şahsen ben o parayı asla vermem ama verenler oldukça bu düzen değişmez arkadaş. kendi ülkemizin güzelliklerini kimler kimler işletir hale gelmiş örneğin adapazarı sapancada masalköy diye bir tabiat parkı var ve orayı işleten kimler biliyormusunuz araplar satın almış aktivitelerin fiyatları ise şok edici örneğin 4 dk lık zıplayn 50 tl buyrun gerisini siz yorumlayın

GÖZTEPE

KREDİ KARTI GEÇİYOR MU…

htc

hafta sonu için değişiklik olsun diye uludağa telefirik düşünmüştüm ama fiyatları görünce vazgeçtim. 38 tl nedir el-insaf..