Bursa Uludağ 2019 Teleferik Ücretleri

Geçtiğimiz yıllarda baştan aşağı yenilenen, Sarıalan’dan ikinci oteller bölgesine yeni hat ilave edilen Bursa Uludağ Teleferiği Uludağ Oteller bölgesine en kolay ulaşım aracı oldu. Artık Teferrüç semtinden teleferiğe binip, Ağaoğlu My Mountain ve Karinna Otel’in bulunduğu ikinci oteller bölgesine yalnızca Sarıalan’da aktarma yaparak ulaşabiliyorsunuz.

Uludağ teleferik
Bursa Teferrüç Teleferik İstasyonundan hareket eden kabinler.

Teleferik hattının ve istasyonların yenilenmesi çok güzel bir gelişme, ancak fiyatlar daha düşük olabilirdi. Teleferik fiyatları Uludağ’ı yılda birkaç defa dağı ziyaret edenler için kabul edilebilir olsa da, her ay birkaç defa Uludağ’a gidip gelen Bursalılar tarafından oldukça pahalı bulundu. Yeni fiyatlardan en çok bisiklet severler etkilendi. Zira Uludağ’a bisikletinizle beraber teleferikle çıkmak istiyorsanız 12 – 17 saatleri arasında 20 TL teleferik ücreti + 50 TL bisiklet ücreti ödemek durumundasınız. Neyse ki 09-12 ve 17-21 saatleri arasında bisiklet için 20 TL ücret alınıyor.

2017 ve 2018 yılları için Teleferik ücretleri ne kadar?

Öğrenci bilet fiyatları: 20 TL Tek yön – 27 TL Gidiş Dönüş

Tam bilet fiyatları: 30 TL Tek yön – 38 TL Gidiş Dönüş

65 yaş ve üstü bilet fiyatları: 20 TL Tek yön – 27 TL Gidiş Dönüş

0-6 yaş bilet fiyatları: Ücret alınmıyor

Bisiklet bilet fiyatları: 12-17 saatleri arası yolcu fiyatına ek olarak tek yön 50 TL, bunun dışındaki saatlerde yolcu fiyatına ek olarak tek yön 20 TL

Teleferik seferleri hangi saatlerde yapılıyor?

Olağanüstü hava koşulları meydana gelmedikçe sabah 9 – akşam 21 saatleri arasında teleferik sürekli işliyor.

Teleferik seferleri hangi sıklıkla yapılıyor?

Bursa Uludağ teleferiği eskisi gibi uzun aralıklarla sefer yapmıyor. Yeni kabin sistemi sayesinde 20 saniyede bir yeni kabin geldikçe teleferiğe binebilirsiniz.

Kabinler kaç kişilik?

Teleferik kabinleri 8 kişi kapasitelidir. Örneğin 3 kişiyseniz kabine 3 kişi alıyorlar. Tanımadığınız insanlarla seyahat etmek zorunda değilsiniz.

Kayak Takımı, Snowboard ve Dağcı Çantası için ayrıca ücret alınıyor mu?

Hayır bunlar ücrete tabi değil. Ayrıca kayak ve snowboard asmak için kabin dışında askı bulunuyor.

Sarıalan’da inecekler daha mı az ücret ödüyor?

Hayır. Sarıalan teleferik istasyonunda inmek istediğinizde daha az ücret ödemiyorsunuz.

Uludağ Migros Market
En son teleferik istasyonu olan Kurbağa Kaya İstasyonunda Migros Jet Market hizmette.

İstasyonlarda ne gibi yenilikler var?

İstasyonlarda 2 TL karşılığında faydalabileceğiniz temiz tuvaletler bulunuyor. Ayrıca en son istasyon olan Kurbağa Kaya istasyonunda Uludağ’da yeni hizmete giren Migros Jet market, kafeler ve fast food restoranları bulunuyor.

Milli Park’a otomobille gelmenin ücreti nedir?

Uludağ Milli Parkı giriş ücretleri yazısında belirttiğimiz gibi, otomobillerden 10 TL giriş ücreti alınmaktadır. Ancak hafta sonları yoğunluktan ötürü teleferik kullanmanızı öneririz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

63
Kim Ne Demiş?

Bursa sevdalısı

Ya arkadaşlar sizler bu güzel hizmetin kıyketini anlayamamışsınız ( anlayamazsınız) her hizmetin birde bedeli olur ve kalite istenir! Üç kuruşa beş köfte yenmez, can cazlarım! Bu kafayı artık değiştirin!!!!!!!

Mehmet Kaya

Burada yorum yazan ve fiyatlardan şikayet eden arkadaşlar. Siz esas kazığı bilmiyorsunuz. Ben rehberim, yabancıları gezdiriyorum. Türklere 38 lira olan bilet yabancılara 85 (SEKSEN BEŞ) lira ! Yedi yaşındaki çocuktan bile aynı parayı alıyorlar. Belediye milleti soyup keseyi doldurmak peşinde. Bu mudur hizmet? Şimdi belediye seçimleri geliyor, bakalım Bursa halkı bu soyguna ne cevap verecek?

Akif

Slm kardes bu olay bugun basima geldi turklere 48 yabancilara 98 tl olurmu boyle hic sikayet eden yokmu

cem

gidiş mi sadece

Rabia demir

Misafir olan arkadaslarımı topladım geldim gercekten fiyatlar cok yüksek yaklasık 10 kişiyiz 380 TL fiyat istediler bu nedir Arkadas.

berra

malesef binmeyin gitmeyin tepkinizi gösterin bakın fiyatlar nasılda düşüyor şahsen ben o parayı asla vermem ama verenler oldukça bu düzen değişmez arkadaş. kendi ülkemizin güzelliklerini kimler kimler işletir hale gelmiş örneğin adapazarı sapancada masalköy diye bir tabiat parkı var ve orayı işleten kimler biliyormusunuz araplar satın almış aktivitelerin fiyatları ise şok edici örneğin 4 dk lık zıplayn 50 tl buyrun gerisini siz yorumlayın

GÖZTEPE

KREDİ KARTI GEÇİYOR MU…

htc

hafta sonu için değişiklik olsun diye uludağa telefirik düşünmüştüm ama fiyatları görünce vazgeçtim. 38 tl nedir el-insaf..

Rıdvan

31.12.2018 günü bilet fiyatları gidiş tek kişi 75 tl 75tl de dönüş 150 tl.ne bu arkadaş uçağa biniyoz sanki.bizde binmedik gitmedik bu kadar aga

Muzaffer

hocam bende gitmek istiyorum. tatilde baldız ve yeğenimiz gelecek telegerik keyfi alsın istiyorum. daha önce bindim eşimle sarı alandan döndük. direk oteller bölgesine geçsek kızakla kayma imkanımız olur mu birde dönüşte servisle tophameye gelebilir miyiz fikriniz var mı şimdiden teşekkürler

emrah

bursa ya araba ile gelip, uludağ a teleferik ile çıkmak istersek nasıl bir yol izlemeliyiz, yardımcı olurmusunuz?

SEVİNÇ

ülkemızın buyuk lıderleri sagolsun hersey phalı nedeeen acabaaaaaa

Akın UYGAR

Teleferik Askeri tesislere kadar ulaşıyor mu?

Osman tokat

Adamların işi gücü bir an evvel çebi doldurmak maksat bu arapların suriyelilerin sayesinde buda mümkün zaten vah benim halkıma vahki vah tam bilet 38 tl hiç mi vicdan yok sizde be ulan cennet köşkünemi çıkıyoruz be Uludağ milli parkimiza gidiyoruz…..

Muhammed

Peki gidiş dönüş aldığımız da mesela diyelim 9 da bindim dönüşü istediğim saate mi yapıyorum yoksa onların verdiği saate göre mi çünkü gidiş dönüş almk hesaplı

Osman tokat

Muhammet bey aldınız bilet o gün için geçerli saat fark etmez istediğin saatte gidip donebilirsiniz

Serdar

Tek yön ne kadar sürüyor zaman olarak?

Halil

Bu fiyat nedir allah aşkına bizler nasıl müslümansınız ben üzerine 30 tl kaysam uçakla Kayseri’ye gidiyorum allahsızlar diyeceksinizki fakirin burda ne işi var dimi

Dff

Kışın gitmek istiyordum ama telefirik resmen feribot biletiyle ayni fiyatta. Lütfen biraz düşürün bu nedir 🙁

Elif

Ne kadar olmus bilet fiyatı