Türk cerrah Alp Dağlarında hayatını kaybetti

41 yaşındaki Macera tutkunu Türk kalp cerrahı Mehmet Susam Alp Dağlarında yaptığı atlayış sırasında maalesef yere çakılarak hayatını kaybetti. 20 yıldır paraşütle atlayan cerrah wingsuit ile atlarken kaza gerçekleşti.

Doktor Mehmet Susam’ın wingsuit ile atlayış yapmak için Fransız Alperine gittiği ve kazanın bu sabah meydana geldiği bildirildi. Fransız Alplerinde yüksek bir noktadan atlayan Susam’ın serbest düşüş sonrasında süzülürken sola dönerek kayalara çarptığı ve kazanın bu şekilde meydana geldiği bildirildi. Bölgeye arama kurtarma ekipleri sevkedilirken, Mehmet Susam’ın çarpmayla birlikte olay yerinde hayatını kaybettiği ortaya çıktı. Olayla ilgili olarak Fransız yetkililer soruşturma başlattı.

Mehmet Susam
Hayatını kaybeden Türk doktor Mehmet Susam (solda)

Kaskında kamera taşıyan Susam’ın kamerasına Fransız savcılığının el koyduğu bildirildi. Çeşitli gazetelerde Susam’ın paraşütü olmadığı bilgisine yer verilirken, wingsuit ile paraşütsüz iniş yapmanın mümkün olmadığını, bu haberin spekülasyon olduğunu bilmenizi isteriz.

Mehmet Susam geçtiğimiz sene bu zamanlarda Kokpit programı ile söyleşi yapmıştı. Aşağıda ilgili videoyu izleyebilirsiniz. Susam’ın ailesine ve sevenlerine sabır diliyoruz.


Paylaş:

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

Çağatay Belgen

kim demişse halt etmiş.

Ümit

Yukarıda ki fotoğrafta da olduğu gibi doğaya gereken saygıyı göstermemenin bedelidir bu. Dağlar eğlence yeri değildir.

Zafer Erkan

Çok üzücü bir haber. Bir doktor kolay yetişmiyor. Ailesine ve arkadaşlarına başsağlığı dilerim.