Columbia First Traverse Fleece Hoodie Bayan Ceket inceleme

Bundan yaklaşık 3 ay önce şimdi ismini hatırlayamadım bir internet sitesinden ismine ve ürünlerine güvendiğim marka olan Columbia’nın Titanium serisinden OmniShield kumaşlı First Traverse Fleece Hoodie ceket satın almaya karar verdim.

Daha öncesinde de Columbia ürünler kullandığım ve ihtiyacıma göre makul fiyatta bir ürün olduğu için 159 TL’den indirimli olarak 79 TL’ye ürünü satın aldım.

Ürün ilk elime ulaştığınca çok beğendim ve hemen denedim. 1.78  boyunda ve 64 kiloyum. L beden tam üzerime göreydi. Ürünün Omni-Shield ileri su iticiliği’nin bulunması, kapşonlu olması, içinin peluş oluşu ve ceplerinin fermuarlı olması tercih sebebimdi.

Öncelikle olumlu özelliklerinden bahsetmek gerekirse; kapşonu oldukça güzel ve fermuarın çene altınıza kadar uzanıyor olması başınız ile boyun ve ensenizinde rüzgara/soğuğa maruz kalmasını engelliyor. Kapşonun bağcıkla ayarlanıyor olması yine rüzgarlı havalarda rüzgarın içeri girecek bir boşluğu bulamamasına, enseniz dahil başınızı sıcak tutmasını sağlıyor. İç malzemenin tamamının peluş olması yürüyüşlerinizde yalnızca içlik giymeniz halinde bile rahatça kullanma avantajı sağlıyor.

Gelelim olumsuz özelliklerine; öncelikle su iticiliğine inanmayın böyle bir durum sözkonusu bile değil, suyu itmeyi bırakın suyu anında emiyor. Bu durumda “yağmurda zaten üzerine yağmurluk/panço kullanırım” diyerek kendinizi avutup diğer olumlu özellikleri ile kullanmaya devam edebilirsiniz. En azından ben öyle yaptım… taaki ürünün dış yüzeyinde tiftiklenmeler oluncaya dek. Evet böyle kaliteli bir marka nasıl bir kumaş kullandıysa (96% polyester/4% elastane) dış yüzüyde aklınıza gelebilecek heryerde tiftik tiftik topaklanmalar olmaya başladı. Öyle ki günlük hayatınızda üzerinize alıp şöyle bir dışarı çıkmak isteseniz, görüntü sebebiyle vazgeçiyorsunuz.

Columbia tiftiklendi
Tiftiklenmeleri görüyorsunuz.
Columbia tiftiklenme
Tiftiklenme

Sonuç olarak; bundan sonra Columbia markasına ait hiçbir ürün grubuna ait bir alışverişim olmayacağı kesinleşti. Kullandığımız malzemeler pahalı olduğu için iyi markaların indirimli ürünlerini bulunca, ihtiyacımıza da uyduğu takdirde kaçırmadan alıyoruz. Satın aldığım para az bir para değil. Böyle allandırıp pullandırıp satılan ürünlere kanmayın. Hele Columbia’nın üst ürün grubuna hiç kanmayın. Ürünü evde pijama niyetine yada soğuk kamplarda montunuzun /teknik ceketinizin içinde kullanabilirsiniz, ama dışarı görüntü vermek istemeyeceksiniz.

Bu ürün aylardır farklı farklı internet sitelerinde indirimli olarak satılmakta. Lütfen bu indirime kanmayın ve paranızı boşa harcamayın.

Columbia markasının farklı ürünlerini de kullanıyorum ve sıkıntı yaşamadım. Sonraki yazılarımızda yine Titanum serisinden trekking pantalonu ile ilgili incelemeleri paylaşacağız.


Paylaş:
İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

2
Düşünceleriniz bizim için çok değerli

korel

üreticiyle (ya da distribütörüyle) görüştünüz mü?