Kipa Market Tesco Yemek Seti

Uzun zamandır kendime iki kişilik, kamplarda kullanabileceğim, uygun fiyatlı ve hafif sayılabilecek bir yemek seti arayışı içerisindeydim. Bu konuda ün yapmış Primus ve Tringia setler 100 – 200 TL fiyat aralıkları ile bana göre oldukça pahalıydılar. Hurdası 5 TL etmeyen bir tencere setine 200 TL vermek bana göre müsriflikti.

Arkadaşımdan ihtiyacıma uygun kamp yemek setinin Kipa marketlerinde olduğunu duyunca önce önemsemedim.

Aradan geçen uzunca süreden sonra yemek setini unuttuğum bir vakit tesadüfen yolum yiyecek alışverişi için gittiğim Kipa marketlerine düştü. Yemek seti, elime aldığımda oldukça kompak bir yapıya sahip, derli toplu görünüyordu. Tencere ve tavanın kulplarının oldukça dayanıklı olduğunu gördüm. Çok ağır sayılmazdı ancak ürün etiketinde kaç gram olduğu yazmıyordu. Et reyonundaki tartıda kamp setinin 660 gram olduğunu gördüm.

Kamp Yemek Seti

Setin içeriği aşağıdaki şekilde;

  • Setin içinden çıkan 1 adet kulplu ve kapaklı tencerenin kapak bölümü kulplar vasıtasıyla emniyete alınıyor. Böylece kamp ocağından kaza ile düşme durumunda haşlanmaktan kurtuluyorsunuz.
  • Sete aynı zamanda 1 adet katlanabilir kulplu derin sayılabilecek tava ilave edilmiş. Kulpu alta doğru katlandığından set yer kaplamıyor.
  • İki adet rahatlıkla çorba içebileceğiniz derinlikte alüminyum tabak mevcut.
  • İki adet ufak görünümlü ancak olukça büyük hacimli kulplu alüminyum bardak.
  • Bütün seti derli toplu bir biçimde taşımanıza yarayan kılıf.

Olumsuz hiçbir tarafı olmayan bu setin fiyatı 32 TL. Tek başınıza kuracağınız kamplarda ikinci bardak ve tabağı taşımanıza gerek kalmıyor. Bu şekilde setin ağırlığını 500 grama düşürebiliyorsunuz. Hem tava hem tencereye ne gerek var, işimi tencere ile de görürüm derseniz, ağırlığı 390 grama kadar çekebilirsiniz. Tükenmeden Kipa marketlerinden alın derim. Satın alacağınız hafif kamp ocağı ile iyi bir ikili oluşturabilirsiniz.

Not: İlerleyen günlerde, sıcak yemek veya sıcak sıvı koyduğunuz alüminyum tabak ve bardakların aşırı ısındığını fark ettik. Bardağı tutarken sorun yaşamıyorsunuz ancak ağzınıza götürdüğünüzde dudaklarınızı yakabilirsiniz. Sıcak çorba ve yemek koyduğunuz tabaklar ise ellerinizi yakabilir. Dikkat.

Tesco Kamp Yemek Seti
Nasıl da güzel tütüyor değil mi? Mekan: Olimpos – Adrasan arası yaklaşık 1000 mt. rakımlı güzel bir yayla. Aylardan Ocak 🙂
Tesco Kamp Yemek Seti
Çok çabuk ısınan alüminyum tabağın elinizi yakmasını istemiyorsanız plastik tabak kullanabilirsiniz.
tesco kamp yemek seti
Alüminyum tabak sıcak yemek konulduğunda çok çabuk ısınıyor

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

6
Kim Ne Demiş?

samet

Kardeşim bu seti ilk senden duymuştum ve kipaya koşmuştum yanılmıosam iki yıl önceden beri bakınıyorum.yok yok yok piyada bu yok artık. mailler attım cevap bile yok 🙂 güle gülee kullan :))

Cumhur

Bende bu seti kullanmaktayım ve son derece memnunum:)

kudret aytaç

aluminyum kaplarda yemek yapacaksak veya yiyeceksek ,öncelikle tahta kaşık kullanalım metal malzemeler izolasyonu bozacagından saglık açısından zararlı olacaktır.butür sır kaplamalı ürünler üç yılda bir degiştirilmelidir.

İsim

bu setten 3 yıl once bende almıstım ve gayet memnunum tas gıbı kullanıyrm ve gayet ekonomık.. 😉

İsim

80 liraya teflon kaplama tencere aldım, satın aldıktan sonra böyel bir tencere olduğunu öğrendim ve Kipa da bizzat inceledim. Alimünyum olması nedeniyle çabuk ısınıyor ve çabuk soğuyor. Bu nednele bence avantajlı. Ayrıca çocukluğumun maşraba tipindeki alimünyum bardaklarını da görünce fiyata mı yanarsın yoksa maşrabaya mı 🙂 İlgilenen, tencere seti almak isteyen arkadaşlara fiyatı ve alimünyum olması nedeniyle öneriyorum.