Satılık Marmot Alpinist Çadır ve Marmot Couloir -40 Kaz Tüyü Uyku Tulumu

Marmot Alpinist 2P Çadır

Tek duvarlı ve tek kurulumlu çadır dizaynı ile çok kısa bir sürede kurulabilen Alpinist, zorlu hava şartları altında dahi yeterli dayanımı sağlarken, kullanılan MemBrain dış kumaşla faaliyetiniz kuru ve konforlu geçmesini garanti ediyor. Düşük ağırlığı, küçük paket hacmi ve kurulum kolaylığı ile dağcılar için olduğu kadar hafif seyahat etmek isteyen tüm doğa severler için mükemmel bir alternatif.
– 2,4 kg toplam ağırlığı, tek seferde kurulumu ve güçlü pol yapısı ile kötü hava şartlarında dahi çadırın ıslanmadan hızla kurulmasını sağlar.
– Tek duvarlı çadır, DAC alüminyum pollerle dışarıdan tek seferde kısa bir süre içinde kurulabilir.
– %100 su geçirmez ve nefes alabilir özellikteki Marmot MemBrain dış kumaş sert hava şartlarında bile bu özelliklerinden taviz vermez.
– Su geçirmez taban kumaşı çadırın su geçirmezliğini tamamlayarak kuru bir faaliyet yapmanızı sağlar.
– Tüm dikişler su geçirmezlik ve sızdırmazlık için ısıl işlemle iç kısımdan bantlanmıştır.
– Geodesik dizaynı ile sert hava şartlarında dahi yüksek dayanıma sahiptir.
– Kullanılan DAC poller diğer alüminyum pollere göre daha hafif fakat daha sağlamdır.
– Açılı pol dizaynı ile çadır duvarı genişletilerek daha ferah bi çadır alanı elde edilmiştir.
– Güçlendirilmiş pol klipsleri ve bağlantı ipleri çadırın mukavemetini arttırır.
– Ön kısımdaki bagaj alanı giriş çıkışı ve depolama kapasitesini arttırdığı gibi kötü hava şartları altında mutfak olarak da kullanılabilir.
– UVX gölgelikli çadır kapısı dışarısını görmenize imkan verir.
– Geniş açılabilen kapısı ile giriş çıkış oldukça rahattır.
– İç kısımda havalandırmayı arttıran paneller kötü hava şartlarında kapatılabilir.
– Çadırın iç kısmında ufak tefek eşyalarınızı koyabileceğiniz cepler bulunur.
– Çadır tamir kiti paket içinde yeralır.

Membrain®
Gore Tex astar gibi gözenekli bir astardır. Marmot için özel olarak geliştirilen MemBrain; moleküler düzeyde çalışarak su buharı transferi sağlarken %100 su geçirmezlik sağlar. Benzer ürünlerden farklı olarak vücut ısısı arttıkça nefes alabilirlik değerleri de artan astar, özellikle kış kıyafetleri ve uyku tulumlarında tercih edilmektedir.

DAC
Tüm DAC çadır çubukları havacılık sanayinde kullanılan 7000 serisi alüminyum malzemeden üretilmiştir. Ara parçaların hafifletilmesi ve yeni tasarımlar sayesinde eş değer dayanıma sahip çadır çubuklarına göre %15-20 arası daha hafiftirler.

Marmot Couloir TulumMarmot Couloir -40 Kaz Tüyü Uyku Tulumu

Ağır kış koşulları için üretilmiş 800 fill kaz tüyü dolgulu dağcılık tulumu. Yüksek ısı değerleri, kaliteli dolgu malzemesi ve işçiliği ile kaz tüyü tulum alırken mutlaka değerlendirilmesi gereken iyi bir alternatif.

– Kullanılan Plexus dış kumaş su geçirmez özelliktedir ve ortamın neminden etkilenmez. Böylelikle ısı yalıtımına her ortamda devam eder.
– İç kısımda kullanılan Omni N-140 kumaş oldukça hafif ve yumuşaktır.,
– Kullanılan 800 fill kaz tüyü dolgu miktarından beklenmeyecek kadar iyi ısı yalıtımı sağlar.
800 Fill Kaz tüyü: “Fill” ölçeği tüylerin kabarma kalitesini gösteren bir ölçüdür. Dolgu malzemelerinde ısı yalıtımını sağlayan şey durağan hava yani tüyün kabarma miktarı olduğu için bu rakam ne kadar yüksek ise tüy o kadar kalitelidir. 850 fill tüy ile daha az miktarda tüy ile (yani daha hafif ve daha az yer kaplayan bir tulum ile) daha yüksek ısı yalıtımı sağlayabilirsiniz.
Meraklıları için: Bu birim tüyün yaklaşık 30 gr. ının belli bir ağırlık altında kapladığı hacmin inç küp olarak değeridir
– Kullanılan kaz tüyü Doğu Avrupa orjinli olup 1-3 yaş arası kazlardab elde edilmektedir.
– İnsan vücuduna göre şekillendirilmiş şapka kısmı bu kritik bölgeden ısı kaybedilmesini engeller.
– Dış kılıfın astara göre daha geniş kesilmesi sayesinde dolgu malzemesinin kabarması kısıtlanmaz. Böylece mevcut tüyün en yüksek miktarda kabarması ve soğuğu yalıtması sağlanır.

Satıcı : Mikail Köroğlu

Uyku Tulumu: SATILMIŞTIR

Çadır: SATILMIŞTIR

Malzeme durumu: Her iki malzeme de bir kere titizlikle kullanılmış, daha sonra paketlenmiş ve sıfırdan farksız bir biçimde yeni sahibini beklemektedir. Malzemeler tertemiz, hatasızdır.

Bunlar da ilginizi çekebilir

2
Kim Ne Demiş?

ahmet

kaztüğü tulumda pazarlık payı varmıdır ?

Zehra Aydoğan Ogür

gerçekten güzel bir çadır. alacak kişiye hayırlı olsun.

Seyfettin Şen

Yazın bir haftalık kaçkarlara gezi için ve sonrada agrı dagı bir haftalık etkinlik için yeni bir bot alacaktım mevcut botum montanir süet idi.Siz yazdıklarınıza okuyana kadar boreal den 350 tl bot siparişi hatta kapora bile vermiştim ama vazgecem zira yazdıgınız bottan alacaktım.Teşekkürler yazınız için sonuçta 350 tl az para degil.Su geçirmez ve aynı zmanda hem dagda hemde doga yürüyüşlerinde kullanabilecegim bot yazınızı bekliyorum.Bana sırt çantası,uyku tulumu ve 2 kişilik çadır öneriniz yaz ve kış kullanabilecegıim marka ne olur.Biraz araştırma yapıyorum ama sizin gibi deneyimli ve deneyen birinin yazıları ve önerileri çok daha güzel olcak..Saygılar..
NOT:GEYE marka 80+10 litre sırt çantası 130 tl benim işimi görürmü zira çok uygun fiyat :))))))))) yoksa illa cepten fazla para çıkmalımı ve bana kaç litrelik lazım mevcut 45 litre ile hemde geye ile kamp yapabiliyorum ama yazlık cadır v uyku tulumu yanlara takarak anca onlara su geçirmez tennteden torba diktirdim..Saygılar..