Uludağ Milli Park 2018 – 2011 Giriş Ücretleri

Bursa Uludağ Milli Parkı giriş ücretleri az da olsa zamlandı. Zamdan önce 9 TL olan otomobil geçiş ücreti artık 10 TL oldu. Yaya yürüyen şahıslardan ve bisikletlerden Uludağ Milli Parkına giriş için 1 TL para alınmasına karşın, otomobil, minibüs ve otobüs içindeki şahıslardan ayrıca ücret alınmıyor.

5

Aslında girişi ücretine biraz daha zam yapılsaydı, belki böylece insanlar arabaları ile değil; teleferik gibi toplu taşıma araçlarıyla gelmeyi düşünebilirdi. Hafta sonları, özellikle de Pazar günleri Uludağ’dan dönüş tam bir çile halini alabiliyor. Milli Park girişine yakın piknik alanları hıncahınç dolu olduğu ve gelenlerin araçlarını park edecek yer bulamamaları yüzünden, yolun kenarına çift yönlü bıraktıkları araçlar bu bölgede yoğun trafik tıkanıklığına sebep oluyor.  Ayrıca daha da önemlisi, kafa dinlemek için gidilen Çobankaya gibi kamp alanlarında gece geç saatlerde bile vızır vızır araç sesi duymak zorunda kalıyorsunuz.

Milli Parkta piknikçilerin arkalarında bıraktığı çöpler, endemik bitkilerin yetiştiği alanlarda yaktıkları ateşler ve bu ateşlerin yangın riski meydana getirmesi ayrı bir yazı konusu.

2017 ve 2018 yılları için geçerli giriş ücretleri şu şekilde

  • Otomobil, Jeep ve Van tipi Ticari araçlar (Doblo, Caddy, Fiorino, vb.): 10 TL
  • Motorsiklet: 5 TL
  • Küçük Minibüs (9-15 koltuklu): 20 TL
  • Büyük Minibüs (15+ koltuklu): 30 TL
  • Otobüs: 50 TL

Uludağ Milli Parkında başka ücret alınıyor mu?

Yönetmeliğe göre gece kamp kuracaksanız çadır başına (4 kişi dahil) 10 TL ücret isteniyor. Karavanların da ödemesi gereken ücret 10 TL. Ancak yıllardır, sayısız kamp kurduğumuz Uludağ’da bugüne kadar kimse gelip de çadır için para talep etmedi.

Uludağ’da market var mı?

Uludağ’da yıllardır oteller çevresinde birkaç bakkalvari market var. Ancak şehirde 1 liraya satılan su, bu işletmelerde 10 TL’ye varan fiyatlara satılıyordu. Neyse ki hizmet vermeye yeni başlayan Kurbağa Kaya teleferik istasyonu içinde açılan Uludağ Migros Market sayesinde, şehir içi ile aynı fiyatlarla alışveriş yapabilirsiniz.

Bursa Uludağ’a teleferikle çıkmanın maliyeti nedir?

Yeni hat açılmadan önce oldukça ucuz bir ücret karşılığında Sarıalan istasyonuna çıkılabiliyordu. Ancak hatların ve istasyonların yenilenmesi, yeni istasyon ilave edilmesi ve böylece ikinci oteller bölgesine kadar teleferikle gitme imkanı sağlanması belediyeyi ağır bir yük altına soktu. Belediye de bunun acısını çıkarırcasına fiyatlara zam yaptı.  Uludağ teleferik ücretleri için tıklayın.

5
Kimler Neler Demiş?

  Yorum bildirimi al  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Semih S.

bisiklet için de artık 5 tl ücret alınacak bu uygulama 2018 yılında başladı.

murat

şu an temmuz 2018 güncel fiyatı 13 TL, hgs sistemi de kuruldu.

EROL AYDIN

Sayın ilgililer. Bursa Uludağ Milli parkına girişindeki HGS ile ilgili şikayetimi sizlere iletmek istiyorum. 15.07.2018 tarihinde saat 13:25 te ailem ile Uludağ milli parkına giriş yaptık. Oğlumun aracında HGS olmaması… Daha fazla göster »