İkinci El Dağcılık Malzemeleri Grup Kuralları

Arkadaşlar merhaba. Facebook’ta geçtiğimiz yıl açtığımız ikinci el dağcılık malzemeleri grubu üye sayısı 11.000 olmak üzere. Grup sayesinde birçok insan kullanmadığı veya modelini yükseltmek istediği malzemelerini elden çıkarabiliyor. Aynı şekilde malzeme almak isteyen pek çok kişi de sıfır fiyatlarının ortalama %30 -50 altında malzeme satın alabiliyor.

Grubun amacına uygun kullanımını sağlamak amacıyla bir takım kurallar koymuştuk. Bu kuralları kişisel egolarımızı tatmin etmek için değil, sağlıklı bir ikinci el alışveriş ortamı oluşturabilmek için belirlemiştik.

Çoğu zaman kurallara uyulsa da, grubun felsefesine uymayan, ticari amaçlı satışlara asla müsamaha göstermiyoruz.

Grup kurallarını aşağıdaki gibi revize ettik. Saygıdeğer üyelerimizin dikkatine sunarız.

  • Grubumuz ticari amaçlı bir grup değildir. Bu yüzden kâr amacı taşıyan her türlü alım-satım, tanıtım, reklam, tavsiye ve duyurulara izin verilmeyecektir.
  • Grupta faaliyet duyurusu, sayfa ve haber paylaşımına kesinlikle izin verilmemektedir.
  • Kâr amacı gütmeyen ve piyasadaki emsallerinden fiyatı düşük olduğu tespit edilen sıfır (kullanılmamış) ürünlerin paylaşımı ve satışı mümkündür. Toplu satışlara kesinlikle izin verilmemektedir.
  • Paylaşımı ve satışı yapılan ürünler hakkında eleştiri yapılabilir, görüş açıklanabilir, yorum getirilebilir, ürün hakkındaki tecrübeler paylaşılabilir. Ancak Türk Ticaret Kanunu, Türk Ceza Kanunu, Marka Kanunu ile Markaların Korunması Hakkındaki Kanun Hükmünde Kararname   kurallarına aykırı olduğu tespit edilen yorum, yazı ve eleştiriler kaldırılır.
  • Yorum ve eleştirilerinde , kanun ve yönetmelikler ile terbiye ve nezaket kurallarına aykırılığın tespiti halinde, yorum ve ilgili yazı silinir. Yorumu yapan üye geçici/kalıcı olarak uzaklaştırılır.
  • 2/5/2014 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Sanal Ortamda İşlenen Suçlar Sözleşmesi hükümlerinin ihlali halinde, ihlale ilişkin yaptırımlardan ihlal eden sorumludur.
  • Kâr amacı güden ve tarafımızca tespit edilemeyen satışlardan dolayı Vergi Usul Kanunu ve Gelir Vergisi Kanunu hükümlerine aykırılıktan ihlal eden kişi/kişiler sorumludur.
  • Sanal ortam alışverişlerinden doğabilecek her türlü ihtilafta grup yöneticilerinin herhangi bir sorumluluğu mevcut olmayıp, alışveriş güvenliğinden ve ürün tesliminden işlemin tarafları sorumludur.
  • Lütfen sanal ortamda kredi kartı ve kimlik bilgilerinizi paylaşmayınız.
  • Şüpheli durumlarda site yöneticileri ile bağlantıya geçiniz.
Bunlar da ilginizi çekebilir

Kim Ne Demiş?