Erikli Yaylasında Çadır Mafyası

Yanlış okumadınız. Yalova’da bulunan, Çınarcık ve ardından Teşvikiye üzerinden ulaşılan Erikli yaylasında Hizbullah’ın karate/uzakdoğu sporları kamplarından sonra, Çadır mafyası da görmüş olduk.

Husky Felen
Densizin yüzünden Husky Felen çekimlerini tamamlayamadım.

Bu haftasonu 3 kişi 3 çadır kurduğumuz kamp yerinde akşam herşey çok güzeldi. Ateşimizi yaktık, sabah 3’e kadar sohbet ettik. Sabah 8’de tanımadığım bir ses yüzünden dışarıya çıktığımda çadır kurduğumuz arsanın dedesine ait olduğunu, 2-B yasası ile arsayı ucuza aldıklarını ifade etmeye çalışan bir şahsın “3-5 atın birşey” talebi ile karşılaştık.

Neyse ki idama gideceğimi bilsem bu şekilde haksız talepleri geri çeviren bir insanım.  Yanımdaki arkadaşlarım benden daha sert tepki gösterdiler. Arsa dediği bildiğiniz yaylanın ortasında bir alan. Üstelik ortalığı b*k götürüyor. Sunulan hiçbir hizmet yok. Ayrıca bu kişiler ne hikmetse arsalarını hiçbir şekilde çevirmemiş. Ortalıkta ne bir “giriş ücretlidir”, ne de “özel arsadır, girilmez” yazısı var.

Niyetim o sabah Husky Felen çadırın fotoğraflarını çekip bu hafta Outdoor Haber’de sizlerle paylaşmaktı. Maalesef bu densiz yüzünden çekim istediğim gibi olmadı.

Baktı kül yutmuyoruz, biraz çevremizde turladıktan sonra ümidini kaybedip uzaklaştı. Bu sıralar Erikli civarlarında kamp yapmayı düşünüyorsanız, ortalığın piknikçi, bu tip çakma kamp mafyaları ile dolu olduğunu unutmayın. Kendinize daha uzak köşeler seçin.

Bunlar da ilginizi çekebilir

5
Kim Ne Demiş?

basar ibicioglu

Sakaryanın bir yaylasında hizbullahçı tipli tahmini 20-25 kişilik bir grup vardı. Yayla evinde kalıyor, gece – gündüz spor (eğitim) yapıyorlardı. İki minibüs ve bir arabaları vardı. Arkadaşımın motorsikleti bozulunca yardım istedik motoru aşağı indirdiler. “Denize düşen” durumu oldu arkadaşım için 🙂

Murat

Su Tabancası ya da Tüfeği alın yanınıza
İçine ister meksika biberli suyu ister normal benzin doldurun.
;d