Bursa Uludağ 2018 – 2019 Teleferik Ücretleri

43

Geçtiğimiz yıllarda baştan aşağı yenilenen, Sarıalan’dan ikinci oteller bölgesine yeni hat ilave edilen Bursa Uludağ Teleferiği Uludağ Oteller bölgesine en kolay ulaşım aracı oldu. Artık Teferrüç semtinden teleferiğe binip, Ağaoğlu My Mountain ve Karinna Otel’in bulunduğu ikinci oteller bölgesine yalnızca Sarıalan’da aktarma yaparak ulaşabiliyorsunuz.

Uludağ teleferik
Bursa Teferrüç Teleferik İstasyonundan hareket eden kabinler.

Teleferik hattının ve istasyonların yenilenmesi çok güzel bir gelişme, ancak fiyatlar daha düşük olabilirdi. Teleferik fiyatları Uludağ’ı yılda birkaç defa dağı ziyaret edenler için kabul edilebilir olsa da, her ay birkaç defa Uludağ’a gidip gelen Bursalılar tarafından oldukça pahalı bulundu. Yeni fiyatlardan en çok bisiklet severler etkilendi. Zira Uludağ’a bisikletinizle beraber teleferikle çıkmak istiyorsanız 12 – 17 saatleri arasında 20 TL teleferik ücreti + 50 TL bisiklet ücreti ödemek durumundasınız. Neyse ki 09-12 ve 17-21 saatleri arasında bisiklet için 20 TL ücret alınıyor.

2017 ve 2018 yılları için Teleferik ücretleri ne kadar?

Öğrenci bilet fiyatları: 20 TL Tek yön – 27 TL Gidiş Dönüş

Tam bilet fiyatları: 30 TL Tek yön – 38 TL Gidiş Dönüş

65 yaş ve üstü bilet fiyatları: 20 TL Tek yön – 27 TL Gidiş Dönüş

0-6 yaş bilet fiyatları: Ücret alınmıyor

Bisiklet bilet fiyatları: 12-17 saatleri arası yolcu fiyatına ek olarak tek yön 50 TL, bunun dışındaki saatlerde yolcu fiyatına ek olarak tek yön 20 TL

Teleferik seferleri hangi saatlerde yapılıyor?

Olağanüstü hava koşulları meydana gelmedikçe sabah 9 – akşam 21 saatleri arasında teleferik sürekli işliyor.

Teleferik seferleri hangi sıklıkla yapılıyor?

Bursa Uludağ teleferiği eskisi gibi uzun aralıklarla sefer yapmıyor. Yeni kabin sistemi sayesinde 20 saniyede bir yeni kabin geldikçe teleferiğe binebilirsiniz.

Kabinler kaç kişilik?

Teleferik kabinleri 8 kişi kapasitelidir. Örneğin 3 kişiyseniz kabine 3 kişi alıyorlar. Tanımadığınız insanlarla seyahat etmek zorunda değilsiniz.

Kayak Takımı, Snowboard ve Dağcı Çantası için ayrıca ücret alınıyor mu?

Hayır bunlar ücrete tabi değil. Ayrıca kayak ve snowboard asmak için kabin dışında askı bulunuyor.

Sarıalan’da inecekler daha mı az ücret ödüyor?

Hayır. Sarıalan teleferik istasyonunda inmek istediğinizde daha az ücret ödemiyorsunuz.

Uludağ Migros Market
En son teleferik istasyonu olan Kurbağa Kaya İstasyonunda Migros Jet Market hizmette.

İstasyonlarda ne gibi yenilikler var?

İstasyonlarda 2 TL karşılığında faydalabileceğiniz temiz tuvaletler bulunuyor. Ayrıca en son istasyon olan Kurbağa Kaya istasyonunda Uludağ’da yeni hizmete giren Migros Jet market, kafeler ve fast food restoranları bulunuyor.

Milli Park’a otomobille gelmenin ücreti nedir?

Uludağ Milli Parkı giriş ücretleri yazısında belirttiğimiz gibi, otomobillerden 10 TL giriş ücreti alınmaktadır. Ancak hafta sonları yoğunluktan ötürü teleferik kullanmanızı öneririz.

43
Kimler Neler Demiş?

  Yorum bildirimi al  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Yeşim Ege

Tam bilet fiyatı tek yön 10 TL, gidiş dönüş 15 TL olmalı.38 TL gidiş dönüş nedir ya? teleferiğe biniyoruz uçağa değil. zengin gelsin fakir evinde otursun demektir bu.

Çağatay Belgen

teleferik fiyatları bence de pahalı. bursa belediyesinin resmi teleferik web sitesi var. şikayet formu doldurabilirsiniz. düşük bir ihtimal de olsa belki dikkate alan olur.

CEMAL KOÇER

COK HAKLISINIZ YESIM HANIM TELEFERIK FIYAT TARIFESI COK PAHALI 5 KISILIK BIR AİLE İLE GEZMEYE GITTIGINIZI DUSUNUN DAR GELIRLI BIR AİLE İCİN YIKIM.ONDAN SONRA ULUDAH YOLU TRAFIGI KALDIRMIYOR

Özgür Demirer

Ordu’da teleferik ücreti tam; tek yön 6 tl, gidiş dönüş 10 tl. Ama bisiklet almıyorlar malesef.

Zafer Özturhanlı

Uludağ teleferik hattı Ordu’daki hattın en az 15 katı uzunluğundadır.

selim kalay

sanırım bursada teleferiğe binen kişi sayısıda ordudakinin 20 katı sonçta indirim yapsalar sürümden kazanırlar

Aytac Altay

Ilgili makamlara sikayet esilmeli bu ne boyle uludagi bile luks yaptilar.

Osman

Adamlar araplara hizmet veriyi turke degil

Zafer Özturhanlı

Bisiklet ücreti çok abartı olmuş. Her saat için 10 lira alınması daha uygun olurdu. Neticede kabin sistemi olduğu için kabinler boş boş gidip geliyor. Tam bilet de çok pahalı. Bunun… Daha fazla göster »

sude

kabin başi fiyat mı alıyorlar yoksa kişi başina mı

Murat Coşkun

4 yetişkin 2 öğrenci toplamlamda 6 kişilik bir aileyiz. Git gel 206₺ bu parayla neler yapılabilir; 5,5 kg et, 40 lt mazot ve bu mazotla yaklaşık 650 km yol, bir… Daha fazla göster »

Ethem Doğan

Tophaneden Uludağ’a minibüs seferleri yapılıyormu,fiyatlar nedir,bilgilendirirmisiniz..

Elif

Her durak deistirdigimizde ayrı ücretmi ödüyoruz bide indiğimiz duraklarda ne kadar durma süremiz var

Elif

Meraba iki kişi gidiş dönüş fiyatı ne kadar oluyor birde değiştirdiğimiz duraklarda dönerken ayrı ücret oduyormuyuz ve indiğimiz yerlerde ne kadar zmanimiz oluyor

Mustafa SUNA

teleferik ücretleri makul değil. tam 38. tl. ! 5 kişilik bir aile teleferikle uludağa çıkacak olsa. en yeme içme ile birlikte nerdeyse 400-500 tl. en ekonomik davranan 200yol parası 100… Daha fazla göster »

Salim

Halk günlerinide kaldırdılar.Bu uygulama devam etmeli.

mehmet capacı

TELEFERİK İÇİ,N BU UCRETLER ÇOK FAZLA ZATEN KABİNLERİN HEMEN HEMEN HEPSİ BOŞ GİDİYOR BELEDİYENİN BU HIZMETİ BU SEKİLDE BOŞA KULLANMASI ÜZÜCÜ FİYATI DÜŞÜRSÜNLER HERKEZ FAYDALANSIN BOŞ ÇIKAN KABİNLER DOLU ÇIKSIN… Daha fazla göster »

İsmail UYGUN

Bayramda ailemle İstanbuldan Bursa ya gezmeye gittik ve ilk defa Teleferik ile seyehat edelim dedik inanılmaz yoğunluk vardı bayramdır normaldir diye düşündük. Bende bilet fiyatlarını çok pahallı olmasından şikayet edenlerdenim… Daha fazla göster »

seçkin

Ben ilk defa ailemle birlikte telefirike binecegim sarı alan nedir sarı alan denilen bölgenin özelliği nedir sarı alan denilen bölgeden daha ileri de ne var ve fiyatlar gerçekten çok yüksek… Daha fazla göster »

İstanbul

38tl artı yemek 350 diyelim 4kisilik aile icin.Durumu kısıtlı vatandaş evinden çıkmasın mı.Yaz aylarinda halk günleri olmali.Yeşil bursa deniyor birde.Yeşili parası olana resmen.Bursanin muazzam güzellikleri var ve malesef birçogu icin… Daha fazla göster »

mert

bılet fıyatı bırazcık ucuz olsa ıyı olur cunku zaten bos kabınler bos bos gıdıyor.

Dff

Kışın gitmek istiyordum ama telefirik resmen feribot biletiyle ayni fiyatta. Lütfen biraz düşürün bu nedir 🙁

Elif

Ne kadar olmus bilet fiyatı

Halil

Bu fiyat nedir allah aşkına bizler nasıl müslümansınız ben üzerine 30 tl kaysam uçakla Kayseri’ye gidiyorum allahsızlar diyeceksinizki fakirin burda ne işi var dimi

Serdar

Tek yön ne kadar sürüyor zaman olarak?

Muhammed

Peki gidiş dönüş aldığımız da mesela diyelim 9 da bindim dönüşü istediğim saate mi yapıyorum yoksa onların verdiği saate göre mi çünkü gidiş dönüş almk hesaplı

Osman tokat

Muhammet bey aldınız bilet o gün için geçerli saat fark etmez istediğin saatte gidip donebilirsiniz

Osman tokat

Adamların işi gücü bir an evvel çebi doldurmak maksat bu arapların suriyelilerin sayesinde buda mümkün zaten vah benim halkıma vahki vah tam bilet 38 tl hiç mi vicdan yok sizde… Daha fazla göster »

Akın UYGAR

Teleferik Askeri tesislere kadar ulaşıyor mu?